Békés Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ

• Péntek: 08-16 óra
  • Szombat: zárva
  • Vasárnap: zárva

A szakértők, tanácsadók a megadott elérhetőségeken nyújtanak segítséget, személyes konzultáció előre egyeztetett időpontban lehetséges.

Herczegné Számel Annamária Szakmai vezető
Cím: 5600 Békéscsaba, Sikonyi út 3.
Telefon: +36 20 264 4463
E-mail: civilkozpontbekes@gmail.com
Weboldal: www.civilkozpont.egyensulyaeegyesulet.hu

Munkatársak:
Dr. Futaki Géza Istvánné – Civil jogi tanácsadó
E-mail: futaki.meri@t-email.hu Tel.: +36 30 938 4777

Dr. Kopcsák Zoltán – Civil jogi tanácsadó
E-mail: dr.kopcsakz@globonet.hu Tel.: +36 30 606 6160

Szegediné Lisovszki Piroska – Civil könyvelési tanácsadás
E-mail: szegedinelpiroska@gmail.com Tel.: +36 30 743 0091

Gyebnár Péter – Civil pályázati szakértő
E-mail: civilforrasbekes@gmail.com Tel.: +36 30 654 1686

Balogh Gergely – Informatikai tanácsadó
E-mail: morneo@morneo.net Tel.: +36 30 354 2490

Kocziha Attila -Külkapcsolatokért felelős tanácsadó
E-mail: attila.kocziha@yahoo.com Tel.: +36 20 484 89 97

Schriffertné Lócskai Henriett – Pályázati tanácsadó (NEA, Bethlen Alapkezelő)  tanácsadó
E-mail: henriett.cic@gmail.com Tel.: + 36 20 319 3591

Együttműködési jó gyakorlatok:
A megye civil szervezeteinek hírlevelünkben információs lehetőséget biztosítunk, ahol a szervezetek rendezvényeikről értesíthetik a többi Dél-alföldi civil szervezetet. Az „Év Civil Jogásza” az „Év Civil Könyvelője” cím meghirdetése. Díjmentesen jogi, könyvelési, informatikai, pályázati, külkapcsolati tanácsok biztosítása. Civil találkozók, fórumok, műhelymunkák létrehívása.

Együttműködő partnerek:

• Erzsébet Ifjúsági Alap
  • Békés Megyei Kormányhivatal
  • Békés Megyei Közgyűlés
  • Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesülete
  • ÉFOÉSZ Békés Megyei Egyesülete
  • Körös-Sárréti Civil Szervezetek Szövetsége
  • Civil Szervezetek Szövetsége – Békéscsaba
  • Dél-Alföldi Társadalmi Felzárkózási Igazgatóság Innovációs, Oktatási és Közösségi Központ
  • Barangoló Közhasznú Egyesület
  • A megyében működő önkormányzatok
  • Békés megyei civil szervezetek
  • Gazdasági társaságok

Események, rendezvények:Évente több alkalommal biztosítunk ingyenesen képzési lehetőséget. Képzéseink során a gyakorlatias ismeretek átadásra törekszünk. A képzési tartalmak részben a civil szervezetek által kötelezően teljesítendő a jogi, gazdálkodási, adminisztrációs, stb. kötelezettségek értelmezését és teljesítését segítik. E mellett igyekszünk kiszolgálni azokat az igényeket is, amelyek a szervezetek fejlődésével, szakmai munkájuk, együttműködéseik építésével függenek össze.A megye valamennyi járásában évente legalább egy alkalommal szervezünk információs rendezvényt, Ezek jellemzően a civil szervezeteket érintő jogi, beszámolási, adózási, stb. kötelezettségek teljesítését, segítik elő. Várjuk, és szívesen fogadjuk azon szervezetek meghívását, akik önálló programként, vagy egy nagyobb rendezvény részeként szeretnének a civilek tájékoztatását szolgáló eseményt rendezni.